середа, 6 вересня 2017 р.

Вперше жінка-математик отримала найпрестижнішу нагороду планети у своїй сфері

Філдсовська премія (Fields Medal) - міжнародна премія і медаль, які вручають раз на 4 роки на Міжнародному математичному конгресі (цього року він проходить у Південній Кореї) двом, трьом або чотирьом молодим математикам, які не старші 40 років. Вперше в історії її удостоєна жінка - Маріам Мірзахані, професор Стенфордського університету іранського походження, 37 років. Як повідомляється на сайті Міжнародного математичного союзу, Мірзахані відзначили за її "видатний внесок у динаміку і геометрію ріманових поверхонь, а також їхні просторові модулі".
Всі лауреати отримають золоту медаль імені Джона Філдса (президент VII Міжнародного математичного конгресу, що проходив в 1924 році в Торонто, який і запропонував на кожному наступному конгресі нагороджувати видатних математиків) - вона виготовляється з 14-каратного золота (583 проби) і 15 тисяч канадських доларів. Маріам Мірзахані, йдеться на сайті новинної служби Стенфорда, народилася і виросла в Тегерані (Іран) і в дитинстві хотіла стати письменником. Однак у середній школі вона захопилася математикою. "Це як збирати пазл або працювати в детективному агентстві. Я відчула, що це моє, що мені потрібно йти цим шляхом", - пояснювала майбутній лауреат Філдса.
Підлітком Маріам заявила про себе на міжнародному рівні, вигравши в 1994 і 1995-му роках Чемпіонати світу з математики серед школярів.
Пізніше вона захистить докторську в Гарварді під керівництвом лауреата Філдсівської премії Кертіса Макмуллена.
Разом із нею нагороди отримали австрійський вчений з Уорвіського університету Мартін Хейрер, канадець із Прінстонського університету Манджул Бхаргава і бразилець із французького Інституту математики імені Жуссо Артур Авіла.

Немає коментарів:

Дописати коментар