Сторінка для батьків






  Доброго дня, дорогі батьки!
 Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, слухняними, аби добре вчилися, і, зрештою, виросли хорошими людьми. І як багато залежить здійснення цих ваших мрій, сподівань від вас самих, від нас, дорослих.
Спробуємо потрудитись над створенням особистості вашої дитини разом?
Як навчитись любити дітей (майже всі впевнені, що це вміють), як зробити так, щоб дитина у будь-якому віці хотіла додому, хотіла бути поряд з найдорожчими їй людьми.
   
ЗАПОВІДІ ВЕЛИКИХ ПЕДАГОГІВ ДЛЯ БАТЬКІВ
Якщо ви хочете бути справді хорошими батьками, то повинні перечитувати ці мудрі думки хоч б раз на рік.

19 заповідей Марії Монтессорі для батьків
 
 Вважається, що всього чотири педагоги ХХ століття зробили революцію у вихованні. Це американець Джон Дьюї, німець Георг Кершенштейнер, італійка Марія Монтессорі і радянський педагог Антон Макаренко.
Марія Монтессорі сформулювала короткі заповіді-нагадування для батьків. Вони прості, але якщо вдуматися в кожну з них - це багатотомна мудрість в декількох словах.
1. Дітей вчить те, що їх оточує.
2. Якщо дитину часто критикують - вона вчиться засуджувати.
3. Якщо дитину часто хвалять - вона вчиться оцінювати.
4. Якщо дитині демонструють ворожість - вона вчиться битися.
5. Якщо з дитиною чесні - вона вчиться справедливості.
6. Якщо дитину часто висміюють - вона вчиться бути боязкою.
7. Якщо дитина живе з почуттям безпеки - вона вчиться вірити.
8. Якщо дитину часто ганьблять - вона вчиться відчувати себе винуватою.
9. Якщо дитину часто схвалюють - вона вчиться добре до себе ставитися.
10. Якщо до дитини часто бувають поблажливі - вона вчиться бути терплячою.
11. Якщо дитину часто підбадьорюють - вона набуває впевненість у собі.
12. Якщо дитина живе в атмосфері дружби і відчуває себе необхідною - вона вчиться знаходити в цьому світі любов.
13. Не кажіть погано про дитину - ні при ній, ні без неї.
14. Концентруйтесь на розвитку хорошого в дитині, так що в підсумку поганому не залишатиметься місця.
15. Завжди прислухайтеся і відповідайте дитині, яка звертається до вас.
16. Поважайте дитину, яка зробила помилку і зможе зараз або трохи пізніше виправити її.
17. Будьте готові допомогти дитині, яка знаходиться в пошуку, і бути непомітним для тієї дитини, яка вже все знайшла.
18. Допомагайте дитині освоювати неосвоєне раніше. Робіть це, наповнюючи навколишній світ турботою, стриманістю, тишею і любов`ю.
19. У поводженні з дитиною завжди дотримуйтеся кращих манер - пропонуйте їй краще, що є у вас самих.

Десять заповідей Януша Корчака для батьків
 Януш Корчак (пол. Janusz Korczak; справжнє ім’я пол. Henryk Goldszmit; 1878 — 1942) — видатний польський педагог, письменник, лікар і громадський діяч. Педагогічна діяльність Корчака заснована на формуванні в дитячому колективі і в окремих вихованців навичок самопізнання, самоконтролю, самоврядування. У роки окупації Польщі фашистської Німеччиною Корчак героїчно боровся за життя дітей у варшавському гетто, зaгинув в газових камерах Треблінки разом з 200 своїми вихованцями.
 1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, чи такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, той — третьому, і це незворотний закон вдячності.
3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.
4. Не стався до проблем дитини зверхньо. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений, дитині воно важке не менше, ніж тобі, а може бути, і більше, оскільки у неї немає досвіду.
5. Не принижуй!
6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини — його зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них — ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Пам’ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.
8. Дитина — це не тиран, який заволодіває всій твоїм життям, не тільки плід від плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в ньому творчого вогню. Це розкріпачена любов матері і батька, у яких буде рости не “наша”, “своя” дитина, але душа, дана на зберігання.
9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій те, що не хотів би, щоб робили твоїй.
10. Люби свою дитину будь-якою — неталановитою, невдахою, дорослою. Спілкуючись з нею — радій, бо дитина — це свято, яке поки що з тобою.
  Гарне виховання розвиває в дітях співпереживання, чесність, самостійність, самоконтроль, доброту, здатність до співпраці та життєрадісність. Як, будучи батьком, стати хорошим вихователем? Пропоную  вам познайомитися із заповідями хорошого батька.

10 заповідей гарних батьків
Заповідь перша: будуйте стосунки на довірі. Якщо хочете стати для малюка другом, навчіться декільком простим речам: не тільки слухати, але й чути, дивитися на світ очима дитини, і не бути категоричними.
Дружні бесіди "по душам" корисні не тільки дітям, а й дорослим. Не можна просто вимагати від дитини того, що вам хочеться: з нею потрібно домовлятися. У ситуації шукайте компроміс, пам'ятайте, що до кожного малюка потрібен свій підхід. Головне, щоб дитина пам'ятала: батьки – рідні люди, що їх люблять і можуть зрозуміти, які в будь-якій ситуації нададуть підтримку і дадуть мудру пораду.
Заповідь друга: правила встановлюють батьки. Дуже важливо, щоб у родині панувала демократія. Спірні питання можна і потрібно обговорювати, але ні в якому разі не ігнорувати, якщо щось не подобається. Не допускайте в сім'ї анархії, пам'ятайте, що останнє слово завжди залишається за дорослими.
Заповідь третя: підвищувати голос можна тільки у виняткових випадках. Домогтися бажаного краще силою переконання, а не криком. У кожному з нас живе психолог, а значить, ми можемо впливати на інших словами, спокійним тоном. Діти швидко звикнуть до цього, і якщо завжди стримана мама раптом підвищить голос, це на них сильно подіє. Навіть найбільш темпераментні люди можуть навчитися тримати себе в руках, знаючи, що це полегшить спілкування з дитиною.
Заповідь четверта: поважайте думку малюка. Дуже часто дорослим здається, ніби вони набагато краще знають, що потрібно їхнім дітям. З цієї причини батьки приймають рішення за дитину, позбавляючи її можливості робити вибір, виявляти самостійність. Тим часом, важливо з зовсім юного віку дозволяти дітям проявляти ініціативу у виборі одягу, книг, іграшок. Звичайно, бувають ситуації, коли потрібно наполягти на своєму, пояснити, чому дитина не права. Робіть це тактовно, покажіть, що поважаєте її думку.
Заповідь п'ята: лайте не дітей, а їхні вчинки. Не варто переносити невдоволення гріхами малюка на нього самого. Говоріть дитині, що вона розумна і добра, незрозуміло, як вона могла вчинити так погано: «Ну, нічого, ти просто помилився, наступного разу такого не буде. Правда ж?». Мало кому з дітей прийде в голову порушити правила, коли мама не лає його, а навпаки, вірить в його розумність і дорослість.
Заповідь шоста: фізичне виховання дуже важливе. Починайте з юних років займатися зарядкою, велосипедними прогулянками, бігом на свіжому повітрі. Краще робити це всією сім'єю, показуючи дітям приклад. Записуючи дитину в спортивну секцію, враховуйте її бажання і можливості.
Заповідь сьома: не робіть багато дорогих подарунків. Сучасні діти часто розпещені надмірною кількістю плюшевих іграшок, машинок з дистанційним управлінням, гарних ляльок в модельних сукнях. У цих речах немає нічого поганого, але, якщо їх занадто багато, дитина перестає цінувати їх. В результаті дорогі іграшки лежать на полицях, радуючи око батьків, а діти грають найпростішими, загальнодоступними речами. Набагато корисніше давати малюкам те, з чого можна щось створити самим: папір, пластилін, конструктор, розмальовки, глину, фарби, олівці.
Заповідь восьма: дозуйте час біля телевізора і комп'ютера. У наш час зовсім обійтися без них навряд чи вийде, але хоча б слідкуйте за змістом телепередач і комп'ютерних ігор.
Заповідь дев'ята: пояснюйте дітям правила безпеки. Недостатньо просто заховати від дитини небезпечні предмети, потрібно пояснювати, чому це не можна чіпати. Говоріть, що ліки можна приймати тільки, якщо їх дають батьки. Сірники знадобляться, якщо потрібно розпалити багаття, але їх не можна кидати куди попало, інакше буде пожежа. Розповідайте дітям реальні історії, навіть якщо вони погано закінчуються.
Заповідь десята: влаштовуйте батьківські дні. Хоча б один день на тиждень намагайтеся повністю присвячувати дітям. Відкладіть усі справи, скасуйте зустрічі, святкові обіди та вечері. Сходіть усією сім'єю на прогулянку в парк, відвідайте виставку в музеї або просто влаштуйте пікнік на природі.



Немає коментарів:

Дописати коментар